Bez kategorii

Wieńce pogrzebowe

Wieńce pogrzebowe

https://laflora.pl/wience-pogrzebowe

Wieńce pogrzebowe – jak wybrać odpowiedni?

Kolor i symbolika

Kolor wieńca ma znaczenie symboliczne. Białe kwiaty są symbolem czystości, niewinności i żalu. Czerwone oznaczają miłość, a fioletowe skruchę. Zielone kwiaty to symbol nadziei na lepsze jutro. Warto więc dobrać kolorystykę wieńca tak, aby oddawała charakter osoby zmarłej.

Symbolika może być równie ważna jak kolor. Kwiaty lilii są symbolem duchowego przebudzenia, goździków – miłości i pojednania, a chryzantemy – uznania i szacunku.

Jeśli chodzi o wieniec pogrzebowy, warto postawić na prostotę i elegancję. Najlepiej sprawdzają się tu stonowane barwy oraz tradycyjne motywy florystyczne.

Rodzaje wieńców

Na rynku istnieje kilka rodzajów wieńców pogrzebowych: okrągłe, trumienne, stojace oraz bukieciki. Każdy z nich ma swoje specyficzne cechy i zastosowanie.

Wieniec okrągły, czyli taki sam jak ten oferowany przez Laflora.pl, to idealny wieniec na groby osób bliskich lub bardzo ważnych dla nas osób. Jest on doskonałym sposobem na upamiętnienie tych, których już niestety nie ma.

Wieniec trumenny, inaczej zwany tekturowym lub papierowym, to idealny dodatek do trumny podczas ceremonii pogrzebowej. Jest on mniejszy niż okrągły i składa się głownie z liści oraz gałezi drzew owocowych.

Stojacy wienec, czyli taki sam jak ten oferowany przez Laflora.pl to idealny prezent dla bliskich osób po stracie bliskich im osób lub na specjalne okazje np.: imieniny czy urodzinach.